4.3 inch auo lcd panel A043FW02 V6 LCD module Suitable for Portable Navigation
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : AUO
Model Number : A043FW02 V6
Place of Origin : CHINA
MOQ : 1 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model : A043FW02 V6
Diagonal Size : 4.3 inch
Resolution : 480(RGB)×272 [WQVGA] 128PPI
Active Area : 95.04(H)×53.856(V) mm
Luminance : 500 cd/m² (Typ.)
Response Time : 15/20 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle : 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Designed For : Portable Navigation / MP3 PMP
Contact Now
A043FW02 V6 Product details :
AUO LCD Screen A043FW02 V6
Panel Brand AUO
Panel Model A043FW02 V6
screen size 4.3inches
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel configuration RGB vertical bars
Display size 95.04 × 53.856 mm (H×V)
Brightness (cd/m²) 500 (Typ.)
responding speed 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of colors 16.7M
Backlight type 10S1P WLED
refresh rate 60Hz
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , FPC
maximum rating Storage temperature: -30 ~ 80 °C Operating temperature: -20 ~ 70 °C
A043FW02 V6 Important:
A043FW02 V6 Our advantages:
1. The LCD screens you purchase are 100% original.
2. Our goods are in stock and shipped within 24 hours.
3. The customer installs independently and provides the installation tutorial instructions.
4. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label.
A043FW02 V6 NOTE:
A043FW02 V6 Shipping and Package :
A043FW02 V6 Shipping:
1.Terms of Shipment:
2.Shipping Companies:
A043FW02 V6 FAQ:
Q: How can I trace my order of A043FW02 V6 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods A043FW02 V6 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods A043FW02 V6 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: If I order A043FW02 V6 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Wholesale 4.3 inch auo lcd panel A043FW02 V6 LCD module Suitable for Portable Navigation from china suppliers
4.3 inch auo lcd panel A043FW02 V6 LCD module Suitable for Portable Navigation Images